Artykuły

 

alergia wieluń

alergia kępno

pisza o nas odchudzanie wieluń..
 

Biorezonans – medycyna XXI wieku i znane od starożytności pijawki

odchudzanie kępnoLeczenie pijawkami czyli hirudoterapia staje się coraz bardziej popularna. Terapii pijawkami odmładza, poprawia stan zdrowia i pomaga leczyć wiele dolegliwości zdrowotnych począwszy od bólów kręgosłupa, wrzodów żołądka, alergii, cukrzycy, miażdżycy, migreny…

Od niedawna można korzystać z dobrodziejstw związków zawartych w organizmie pijawek oraz innych usług w gabinecie Biorezonansu, hirudo i larwoterapii „Biomed” w Wieluniu, który otworzyła pani Agnieszka Trzeciak.

Anna Świegot: Pani Agnieszko, otwarła pani w Wieluniu Gabinet biorenozansu, hirudo i larwoterapii .Co te nazwy oznaczają? Proszę powiedzieć krótko.

Agnieszka Trzeciak: Biorezonans – to bezbolesna metoda wspomagania leczenia różnych schorzeń za pomocą aparatu bicom. Hirudoterapia – to leczenie pijawkami, tak jak kiedyś robiły to nasze babcie, a larwoterapia – to posługiwanie się larwami much Lucilia Serikata do gojenia się ran.

AŚ: To dość nietypowe i mało znane w naszym środowisku metody leczenia

AT: Niestety to prawda, jest to medycyna niekonwencjonalna, nie używa się tu nawet słowa „leczenie”, a tylko wspomaganie leczenia, bo nie jestem lekarzem. W dużych miastach jest bardzo dużo takich gabinetów i ludzie bardzo często z nich korzystają. Na naszym terenie jest to chyba jeden z pierwszych i mam nadzieję, że nie ostatni.

AŚ: Skąd ten pomysł?

AT: Właśnie stąd, że nie mamy u siebie takich alternatyw, a są to naprawdę bardzo skuteczne metody zwalczania alergii,bólu i wielu chorób. Ja to sprawdziłam parę lat temu, przez pół roku jeździłam z córką i synem do Częstochowy na odczulanie za pomocą aparatu bicom. I jestem zadowolona z efektów, bo bezboleśnie i bezinwazyjnie zostały wyleczone. A pomysł na pijawki pojawił się niedawno, po prostu szukałam jeszcze jakiś innych metod i podczas rozmowy z kuzynką dowiedziałam się o dobroczynnym wpływie pijawek na nasz organizm. Zaczęłam w ten temat bardziej się zagłębiać i rzeczywiście w swojej ślinie pijawki mają tak wiele hirudozwiązków, że działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwzakrzepowo, przeciwstarzeniowo itd.

AŚ:  Aby prowadzić taki gabinet potrzebne jest odpowiednie przygotowanie?

AT: Oczywiście, od  dłuższego czasu przygotowywałam się poprzez uczestniczenie w szkoleniach, kursach praktycznych dotyczących biorenozansu, hirudo i larwoterapii, które kończyły się egzaminem i wydaniem dyplomu bądź certyfikatu.

 AŚ: Dobrze, zajmijmy się teraz bardziej szczegółowo każdą z tych metod. Biorezonans magnetyczny, co to jest i jak działa?

AT: Biorezonans magnetyczny to bezbolesna i bezinwazyjna metoda leczenia różnych schorzeń – najczęściej dolegliwości ze strony układu pokarmowego, krążenia, oddechowego, nerwowego, a co za tym idzie -alergii. Aparatem bicom już małym dzieciom (od1 roku) możemy wykonywać testy na co najmniej 90 alergenów, nie wymaga to pobierania krwi, czy nakłuwania skóry. Jak już wiem na co dany osobnik jest uczulony, to zaczynam odczulanie, zazwyczaj po jednym razie na dany alergen.

Jeżeli chodzi o zasadę działania, to najprościej można powiedzieć, że leczy za pomocą niskiego napięcia prądu.

AŚ: Prądu? Ale czy traktowanie organizmu ludzkiego prądem nie stwarza zagrożenia?

AT: Prawdopodobnie tak, jeśli napięcie prądu byłoby wystarczająco wysokie. Eksperymenty w tym kierunku nie są konieczne, ponieważ interesujące nas zakresy częstotliwości są dużo, dużo niższe od granicy zagrażającej naszemu zdrowiu. W organizmie ludzkim i wokół niego istnieją drgania elektromagnetyczne, które są nadrzędne w stosunku do procesów zachodzących w nas i nimi sterują. Terapia biorezonansowa wykorzystuje naturalne promieniowanie wytwarzane przez nasze komórki. Każda z nich to maleńki elektromagnes wytwarzający wokół siebie pole magnetyczne. Jeżeli są w nich zmiany patologiczne, pole to ulega zaburzeniu i może powstać np. alergia na mleko. Urządzenie bicom odczytuje to pole i wytwarza własne pole tak, aby wytłumić nieprawidłowe oddziaływanie i wzmocnić właściwe.

AŚ: Teraz najważniejsze pytanie, na co pomaga bicom?

AT: Bicom pomaga na wiele schorzeń. Terapia może być pomocna lub wręcz całkowicie wyeliminować źródło problemu w przypadku:alergii ,(wykonuję testy) nietolerancji pokarmowej, chorób skórnych, dysfunkcji układu pokarmowego (np. zaparcia, otyłość) i wielu innych. Skutecznie usuwa nałogi nikotynowe, alkoholowe i uzależnienia od leków, słodyczy. Oczyszcza organizm z toksyn, pasożytów, grzybów, metali ciężkich oraz elektrosmogu, itp.

AŚ: Czy są jakieś przeciwwskazania?

AT: Zasadniczo nie ma żadnych, jednak nie stosujemy terapii w przypadku kobiet w ciąży, osób z rozrusznikiem serca, nowotworem. Metoda ta jest bardzo bezpieczna i nie ma skutków ubocznych.

Ja zapraszam na swoją stronę internetową: www.gabinetbiomed.pl tam znajdą państwo więcej informacji na temat mojej działalności .

AŚ: Pani Agnieszko, a co nam pani powie na temat hirudoterapii czyli pijawek

AT: Metoda leczenia pijawkami jest znana i praktykowana od wieków. Trochę ostatnio zapomniana, bo medycyna bardzo się rozwinęła, staliśmy się nowocześni, jednak wracamy teraz do natury i jej dobrodziejstw, a wiemy, że w chorobie szukamy wszelkich sposobów aby się wyleczyć. No i tutaj doskonale sprawdzają się pijawki. W wielu krajach (np. Rosja, Francja) pijawki są oficjalnie stosowane w leczeniu medycznym i refundowane, u nas niestety jeszcze nie.

AŚ: Czy te pijawki są bezpieczne?

AT: Tak. Pijawki, które używam kupuję z hodowli laboratoryjnej wraz z certyfikatem. Są to pijawki lekarskie,l ecznicze z gatunku Hirudo medicinalis. Ponadto przed zabiegiem są jeszcze odkażane .

AŚ: Na co pomagają?

AT: Pijawki leczą nadciśnienie, choroby serca, przewodu pokarmowego, choroby wątroby, wrzody żołądka,choroby skóry, żylaki,trudno gojące się rany, hemoroidy, choroby kobiece, rwę kulszową, zapalenie korzonków, bóle stawów, obrzęki powypadkowe, krwiaki i zakrzepy, choroby nerek, bóle kręgosłupa, głowy i wiele innych.

Pijawki wpuszczają nam ślinę, która zawiera ok. 150 związków (potwierdzonych naukowo). Dzięki tym hirudo -związkom likwiduje procesy zapalne, starzeniowe, rozrzedza krew, oczyszcza nasz organizm. Działa przeciwbólowo, reguluje ciśnienie. Jednym słowem, pijawka to żywe laboratorium farmakologiczne.

AŚ: Jakie skutki uboczne?

AT: No i tu mamy następny plus dla pijawek, bo oprócz tego, że trochę swędzi po zabiegu, to efektów ubocznych, jakie występują po lekach NIE MA. Terapia pijawkami działa na cały nasz organizm i czasami lecząc jedną dolegliwość pozbywamy się innych.

AŚ: Ile trwa taki zabieg i czy jest bolesny?

AT: Cały zabieg trwa ok. 2 godzin: hirudo – związki pijawka wpuszcza od 45 do 100 minut, no i jeszcze założenie opatrunku. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ pijawka wgryzając się wpuszcza substancję znieczulającą, momentami można poczuć takie pieczenie, jak po poparzeniu pokrzywą, i to wszystko.

AŚ: Każda kobieta chce wyglądać młodo. Czy pijawki mogą pomóc w poprawieniu urody?

AT: Jak najbardziej, stosuję zabiegi odmładzające. Jest to naturalny i bezpieczny lifting skóry twarzy i dekoltu znany pod nazwą Lifting wampirzy (wykonana z krwi). W substancji ślinowej pijawki są substancje, które wpływają na napięcie skóry, ukrwienie, natlenienie, rozjaśnienie.

AŚ:Poproszę o kilka przykładów

AT: Np. używany często przez kosmetyczki i jest stosowany w kremach: kwas hialuronowy, który działa przeciwzmarszczkowo, anty elastaza – spowalnia proces starzenia skóry, hormony sterydowe-odpowiadają za młody wygląd skóry i parę innych.

AŚ: Czy na efekt musimy długo czekać?

AT: Efekty są widoczne zaraz po zmyciu maseczki, cera wygląda młodziej, jest gładka w dotyku i rozświetlona. Gdy ktoś ma problemy z trądzikiem, to też widac delikatna poprawę.

AŚ: Dziękuję bardzo za udzielenie tylu informacji i proszę podać wolny termin na hirudoterapie i lifting, zapomniałam nazwy

AT: Lifting wampirzyJa również dziękuję i zapraszam do mojego gabinetu w Wieluniu przy ul Fabrycznej 2 e.

Jeśli ktoś ma jakieś pytania lub jest zainteresowany wizytą, to proszę dzwonić na nr 667 785 735 oraz odwiedzić moją stronę: www.gabinetbiomed.pl

Z panią Agnieszką Trzeciak, właścicielką Gabinetu Biorezonansu, hirudo i larwoterapii „Biomed” w Wieluniu rozmawiała

Zwalczanie nałogów Wieluń

Oczyszczanie organizmu Kępno