Hirudokosmetyka

Hirudokosmetyka – czyli w 100% naturalny i bezpieczny lifting skóry twarzy i dekoltu przy zastosowaniu leczniczych właściwości pijawek lekarskich, potocznie nazywany również maseczką z pijawek.

Metody upiększania ciała i hamowania procesów starzenia skóry za pomocą pijawek znane były od najstarszych czasów. Maseczki na twarz i ciało w różnych kombinacjach olejków zapachowych mieszanych z krwią pijawek stosowały słynne japońskie gejsze, słynące ze swej urody. W erze brousseizmu francuskiego używanie pijawek w celu poprawy urody było niemalże obowiązkiem. Ozdabianie biżuterii, sukien balowych motywami nawiązującymi do pijawek było modne i w dobrym guście. Pijawki przystawiano najczęściej za uszami i we włosach chowając rany po nich. Krew z pijawek nierzadko rozsmarowana na twarzy sprawiała wrażenie dobrego odżywienia skóry i dobrego stanu zdrowia.

Wydzielane przez pijawki hirudozwiązki bogate są w niezwykle odżywcze substancje takie jak:

  • antyelastaza, która spowalnia proces starzenia się skóry oraz hamuje enzym rozkładający elastynę.
  • kwas hialuronowy, który bardzo silne działanie przeciwzmarszczkowe.
  • elastyna i kolagenaza, które zmniejszają napięcie tkanki łącznej
  • hormony sterydowe, które odpowiadają za młody wygląd skóry
  • lipidy oraz kwasy fosfatydowe, które wzmacniają w znaczący sposób warstwę izolacyjną i ochronną skóry
  • serotonina, która działa uspokajająco, egilnę, endorfinę oraz substancję histaminopodobną, która rozszerza naczynia skórne zwiększając ukrwienie.

Wszystkie te składniki sprawiają, iż maseczka lifitingująca zawiera w 100% naturalne związki, w znacznie zwiększonej ilości niż w kremach dostępnych na rynku, co powoduje natychmiastowy efekt.

Jak wygląda zabieg liftingu, maseczki z użyciem pijawek?

Po zabiegu pijawkami hirudoterapeuta, wyciska z pijawki hirudozwiązki wymieszane z krwią i nakłada maseczkę na twarz pacjenta.

Maseczkę trzyma się na twarzy około 20 minut, jednak trzeba pamiętać, że zabieg kosmetyczny w postaci omawianego liftingu musi być poprzedzony zabiegiem hirudoterapii.

Jakie są efekty liftingu z użyciem pijawek?

Efekty są widoczne już bezpośrednio po zmyciu maseczki z twarzy, cera wygląda młodziej, jest rozświetlona i gładka. W przypadku trądziku i podobny stany zapalne znacznie się zmniejszają.