Swiecowanie i konchowanie uszu i pępka

świecowanie uszu wieluńŚwiecowanie i konchowanie uszu wywodzi się z tradycyjnej medycyny ludowej Chin, Indii, Tybetu jak i kulturach Azteków i Majów. Aktualnie świecowanie przeżywa swój renesans i jest coraz częściej wykorzystywane przez bioenergoterapeutów i zielarzy.

Indianie nie znają depresji i zszarganego systemu nerwowego. Nie tylko dlatego że tempo życia znacznie różni się od naszego. Czerwonoskórzy stosują szereg seansów kojących i relaksujących, by nie dopuścić do "choroby duszy".

Świece Hopi - nazwa pochodzi od plemienia, w którym świecowanie uszu jest szczególnie powszechne. Zabiegi świecowania uszu niegdyś przeznaczone były głównie dla władców, szamanów i mędrców. Wykonywano je w połączeniu z obrzędami religijnymi. Świecowanie miało na celu poszerzenie horyzontów myślowych i lepsze zrozumienie wyższych prawd. Ponadto oczyszczało emocje, umysł i ciało. Dzięki temu najistotniejsze funkcje społeczne były sprawowane mądrze. Nigdy nie brakowało sił psychicznych i fizycznych kluczowym osobistościom.
Kiedyś kuracja monarchów teraz jest na wyciągnięcie Twojej ręki! Jeśli nie przekonało Cię szczególne upodobanie uzdrowicieli, szamanów i kapłanów do metody świecowania uszu, może upewni Cię fakt, iż po zabiegu 90,7% osób odczuło uczucie lekkości! Świece do dnia dzisiejszego wykonuje się zgodnie z indiańską recepturą. Kuracje są wyjątkowo przyjemne, dlatego rośnie w zaskakującym tempie grono zwolenników konchowania.

Pozwól sobie wytchnienia!

Świece wykonuje się ręcznie z cienkiego lnianego lub bawełnianego płótna. Materiał zatapia się w wosku z dodatkiem miodu, ziół oraz olejków eterycznych zmieszanych w ściśle określonych proporcjach. Wrażenia zmysłowe zapewnia dodatkowo subtelny zapach świec. Konchy są znacznie większe od świec HOPI a Ich działanie jest bardziej intensywne. Mechanizm działania jest jednakowy przypadku świecowania i konchowania.. Zasadnicza różnica tkwi w intensywności oddziaływania. Jeżeli masz ochotę na chwilę relaksu świecowanie absolutnie wystarczy!

Wskazania do terapii z zastosowaniem leczniczych świec i konch:

 • oczyszczanie uszu
 • podrażnienia i poinfekcyjne stany zapalne w uszach lub zatokach
 • szumy i dzwonienia w uszach
 • problemy z błędnikiem
 • poprawa słuchu
 • regulacja ciśnienia przy bólach głowy, migrenach, zapaleniach zatok, nieżycie nosa
 • uśmierzanie stresów i nadmiernej drażliwości, potrzeba osiągnięcia relaksu
 • aktywizacja procesów metabolicznych i odpornościowych ,
 • stymulacja energetyczna organizmu

Czas konchowania:

W czasie zabiegu odczuwamy szumy, trzaski oraz ogrzewanie organów wewnętrznych ucha. Koncha spala się przez około 10-15 min. Cały zabieg trwa dwa razy dłużej, konchuje się zawsze dwoje uszu, nawet gdy tylko jedno sprawia nam kłopoty.

Mechanizm konchowania opiera się na tzw. termicznym efekcie kominowym w uchu. Podczas spalania konchy w kanale ucha wytwarza się podciśnienie. Ciepło powstałe podczas spalania wosku pobudza pewne punkty na małżowinie. Zdaniem specjalistów od akupunktury ucha (tzw. aurikuloterapii), punkty te odpowiadają za stan narządów wewnętrznych organizmu człowieka.

Po zabiegu należy przez kilka minut poleżeć. Dobrze jest zamknąć oczy i zrelaksować się. Po wyjściu z gabinetu jeszcze przez kilka godzin można odczuwać mrowienie w okolicy głowy. Te objawy szybko mijają. Po zabiegu trzeba chronić uszy - w chłodne dni czapką, a w cieplejsze - wacikami.Należy uważać, by do uszu nie dostała się woda, nie można więc np. iść na basen, pływać, a nawet myć włosów. Niektórzy czują poprawę zdrowia czy samopoczucia tego samego dnia po zabiegu. Jeśli jednak dolegliwości były silne, konchowanie należy powtarzać.

KONCHOWANIE PĘPKA

Pępek to obszar odpowiedzialny za trawienie, wchłanianie i wydalanie ale również za analizowanie naszych zachowań, zaistniałych sytuacji, zagrożeń w czasie nielinearnie pojętym.

 

Oczyszczanie uzasadnione jest w sytuacjach gdy nie możemy zapanować nad emocjami.W pępku bowiem umieszczone są nasze relacje z innymi ludźmi, przechowujemy tu także nasze emocje, zachowania, analizę tych zachowań, wybaczanie, logiczne uzasadnienia, autoagresję.

Wskazania:

 • pobudza funkcjonowanie jajników u kobiet, co wpływa na pobudzenie i wyrównanie produkcji hormonów
 • poprawia samopoczucie
 • polepsza kondycję skóry
 • poprawia prace i funkcje jelit
 • rozwiązuje problemy z zaparciami
 • wyrównuje poziom energii w organizmie
 • oczyszcza naszą aurę
 • pomaga w wyszczuplaniu, szczególnie w okolicach talii, rozbija tkankę tłuszczową podczas ciąży, poprzez swoje działanie wyciszające, terapeutyczne,
 • przyczynia się do wyciszenia, pełnego relaksu zarówno matki, jak i dziecka.

Zabieg wykonywany jest zarówno u kobiet ciężarnych jak i po porodzie, przede wszystkim po to,aby złagodzić napięcie skóry, przyczynić się do jej równomiernego rozciągania, a po porodzie przyspiesza proces zwijania się macicy, łagodzi dolegliwości poporodowe,znacznie łagodzi możliwość występowania rozstępów. Zalecana seria: min. 7 - 11 zabiegów, u wszystkich, niezależnie od wieku.

Świecowanie uszu Wieluń